Akrep Burcu Özellikleri

Akrep Burcu Özellikleri
21 Nisan 2016 tarihinde eklendi, 3.426 kez okundu.

Akrep burcu 23 Ekim ve 21 Kasım tarihleri arasında doğanlardır. Güç ve cimrilik özellikleri ile sembolize edilirler. Birçok astrolog akreplerin içine kapanık feminen yönleri olduğunu dile getirir.

Akrepler çok farklı bir yapıya sahip olurlar. Çok tehlikeli olabilirler, ancak çevreleri tarafından bir o kadar da ilginç bulunurlar. Bazı astrologlar akrepleri 3 kategoride sınıflandırır:

Zehirli: Kötü ve kinci olabilirler. Kin tutarlar ve verilen fırsatları geri çevirirler.

Asil: Makul ve özverili olurlar. Kendi içgüdülerini kontrol etmeyi öğrenirler.

Kertenkele: Zaman zaman tehlikeli olabilirler, ancak zararsız da olabilirler. Bazen gerçek niyetlerini anlamak ve yargılamak bir sorun haline gelebilir.

Akrep burcu öfkesini göstermek yerine kin tutar ve intikam planı yapar. Doğada avlayan rolünü üstlenmeyi severler. Ayrıca maceracı ruha sahiptirler. Açık ve net olmak yerine daha ilginç olmayı tercih ederler. Akrepler büyük bir güç uygulayabilir. Aynı zamanda düşmanlarına karşı güç uygulamaktan çekinmez ve utanmazlar. Ancak karşı taraftan bir atak beklerler.

Akrep burcu karakterinde diplomatik, sezgisel, entelektüel, çekici, kararlı, manevi ve hassastır. Ancak güçlü olmalarına rağmen bazı pasif özellikleri de dikkat çeker. Akrepler egoist olarak bilinirler.

Su Grubu: Akrep Burcu

Su grubunun bir başka üye burcu akreplerdir. Su grubu genelde duygusal olur. Duyguları çok sığ veya derin olabilir. Çok fazla duyguya sahiptirler ve onların bir duruma nasıl tepki vereceklerini tahmin etmek çok zordur.

Akrep burcunun çok fazla sırrı olur ve bu da onları gizemli yapan özellikleridir. Genellikle soğukkanlı görünmeye çalışırlar ve gerçek duygularını gizlemek isterler. Her zaman bir sonraki plan ya da hareketlerini belirler ve bunları herkesten gizlerler.

Akrep Burcu Genel Özellikleri

 • Güvenilir
 • Tutkulu
 • Becerikli
 • Bilgili
 • Keskin gözlü
 • Dinamik
 • Kıskanç
 • Boyun eğmez
 • Obsesif
 • Şüpheli
 • Çıkarcı

Akrep burcunun olumlu özellikleri:

Akrepler aşık olduğu zaman karşılaşabileceğiniz belki de en sadık kişilerdir. Zihinsel olarak çok güçlüdürler. Eğer bir amaçları varsa, bir şekilde ulaşırlar. Birini sevdikleri zaman onun için her şeyi feda edebilirler. Bazen bu aşk, sahiplenme duygusuna döner. Manyetik kişilikleri tarafından cezp edici bulunurlar. Akrepler genellikle doğuştan lider ruhlu olarak adlandırılırlar. Baskın karakterde ve bazen karamsar olabilirler.

Akrep burcunun olumsuz özellikleri:

Daha önce de belirttiğimiz gibi akrepler sahiplenici aşıklardır. Ancak bazen çok kıskanç olabilirler. Sevdiklerinin başkasıyla konuşması bile onları kıskandırabilir ve takıntılı hale gelebilirler. Çok güçlü ve bir o kadar çıkarcı olabilirler. Kaprisli kişilerdir. Akrepler kendi mizaçlarını çok kolay kaybetme eğilimindedirler. Bu nedenle, sık sık özel hayatlarında sorunlar çıkar. Kolay kolay kimseye güvenmezler ve bu durum da yakın arkadaşları tarafından yanlış anlaşılabilir.

Akrep Burcu Karakter Analizi

Dominant: Akrepler kişisel hayatlarında olduğu kadar profesyonel hayatlarında da dominant ve lider güce sahiptirler. Güçlü ve enerjiktirler. Bu da onların liderlik özelliğini belirler.

Kötü niyetli: Daha önce de belirttiğimiz gibi, akrep burcu iyi dostluklar kurar. Ancak en ufak bir sorunda zehrini sokar. Bu nedenle akrep burcuna bulaşmadan önce iki kere düşünmek gerekir. Kinci ve intikamcı olmaları nedeniyle kolay kolay affetmezler.

Çekici: Akrepler son derece cazibeli ve çekici bir enerjiye sahip olurlar. İnsanları kendi taraflarına kolayca çekebilirler. Liderlik ruhları ve bu özellikleri nedeniyle egoları yüksek olur.

Kaprisli: Akreplerin saati saatine uymaz. Onların ruh halini tahmin etmek son derece zordur. Bu nedenle insanlar onlara pek karışmak istemezler.

İnatçı: Akreplerin güçlü bir hafızası vardır. Hangi görev verilirse verilsin, bir şekilde yaparlar. Kararlıdırlar ve fikirleri güçlüdür. Eleştirilseler ve hatta suçlansalar bile verilen görevi illa yerine getirirler. Bu nedenle çoğu akrep başarılı olur.

Akrep Burcunun Güçlü Yönleri:

Akrepler karakteristik özellikleri ile diğer burçlardan ayrılır. Onları diğerlerinden farklı tutan kişilik özellikleri vardır. Çekici bir kişiliğe sahip oldukları bilinmektedir. Cazibeleri ile insanların başını döndürme yetenekleri vardır. Kolayca dikkatinizi kendilerine çekebilirler. Akıllı ve eğlenceli bir konuşmacıdırlar. Çalışma arkadaşları akrepleri son derece keyifli ve eğlenceli bulur.

Akrepler son derece tutkulu ve sadık olurlar, bu da aşk hayatında onları muhteşem yapar. Bir akrebin duygularını incitmediğiniz sürece cömert ve yardımsever olurlar. Akrep burcunun diğer pozitif özellikleri şunlardır:

 • Sadık
 • Tutkulu
 • Marifetli
 • Uyanık
 • Enerjik

Akrep Burcunun Zayıf Yönleri:

Akrep burcu doğası gereği bazı negatif özelliklere sahiptir. Akrepler kinci ve intikamcı olurlar. İhaneti kolayca affetmezler. Çok sabırlıdırlar ve uzun süre kin tutabilirler. İntikam için doğru anın gelmesini beklerler. Hedeflerine ulaşırken çok kurnaz olurlar. Doğaları gereği çıkarcıdırlar. Akrep burcunun diğer negatif özellikleri şunlardır:

 • Kıskançlık
 • Sabit Fikirli
 • Güvensiz
 • Entrikacı
 • İnatçı

Akrep Burcu İş Hayatı

Akrep burcunun ticari hayatta başarılı bir kariyer yapmalarına olanak sağlayan keskin bir zekası vardır. Gizli şeyleri keşfetme duygusu onları adeta bir dedektif yapar. Bu nedenle iyi bir müfettiş de olabilirler. Aynı zamanda ortaya büyük fikirler atabilirler. Bu yüzden alternatif tıp ve benzeri alanlarda başarı yakalayabilirler.

Akrep Burcu Aşk Hayatı ve Evlilik

Akrep burcunun çekici ve cazibeli olması ona büyük faydalar sağlar. İnsanlar tarafından kolayca fark edilirler. Ancak ilk buluşmalarda geri planda kalmayı tercih edebilirler. Romantik bir ilişkide gizemli taraf olmayı ve kovalanmayı severler.

Akrepler son derece tutkulu aşıklardır. Onların yeni yeteneklerini keşfedebilirsiniz. Ancak akrepler sahiplenici ve kıskanç sevgililerdir. Bir ilişkide hakimiyet kurmak isterler. Kalpleri incindiğinde veya ihanete uğradıklarında kinci olurlar ve kolayca unutmazlar. Çıkarcıdırlar ve başkasının sevgilisini çalmaktan çekinmezler. Aşk onlar için adeta bir savaştır ve her zaman haklı taraf olmak isterler.

Şanslı Sayıları: 9, 18, 27, 36, 45, 54, 63, 72, 81

Şanslı Taşları: Topaz

Şanslı Renkleri: Turuncu, Pembe, Beyaz, Koyu Yeşil, Lacivert, Siyah

Yönetici Gezegeni: Mars

Favori Ayları: Ocak, Şubat, Nisan, Mayıs, Eylül, Ekim, Kasım

Olumsuz Ayları: Mart, Ağustos

Anlaştığı Burçlar: Boğa, Başak, Akrep, Balık

Özel Nitelikleri: Yoğun, Tutkulu, Keskin, Kurnaz

Zayıf Yönleri: Kinci

Uygun Meslekler: Araştırma odaklı becerilere sahip meslekler

Enerji İşaretleri: Yin

Sağlık Sorunları: Kasık, Üretra, Üreme Sistemi

Anlaşamadığı Burçlar: Aslan, İkizler, Terazi, Kova, Akrep

Facebook'ta Paylaş | Twitter'da Paylaş | Google+'da Paylaş
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git