Astroloji Nedir?

Astroloji Nedir?
21 Nisan 2016 tarihinde eklendi, 3.579 kez okundu.

Astroloji, tam olarak “yıldız bilimi” anlamına gelir. Yüzyıllar boyunca, insanlar rehberlik için göklere baktılar. Astroloji, basitçe söylemek gerekirse, dünya üzerindeki olayların ve gezegenlerin astronomik tutumları arasındaki ilişkinin incelenmesidir. Bir insanın doğduğu anda Güneş, Ay ve gezegenlerin konumlarının, o kişinin karakteri üzerinde doğrudan bir etkiye sahip olduğuna astrologlar tarafından inanılmaktadır. Bu pozisyonların özgür iradeye sahip her bireyin hayatında büyük bir rol oynadığı ve bir insanın kaderini etkilediği de düşünülmektedir.

Falyorumlari.com olarak, astrolojinin kendimizi, başkalarını ve çevremizdeki dünyayı anlamak için güçlü ve eğlenceli bir araç olarak kullanılabileceğini hissediyoruz. Dünyamızı anlamak ve tanımlamak için, birçok farklı araç ya da dil kullanılır. Örneğin, doğum haritası ile psikolojik araçları ve terminoloji kullanılarak insan davranışı keşfedilmeye çalışılır. Benzer şekilde, astroloji insan karakterini anlamak için bize zengin araçlar sağlar ve başkalarıyla iletişim kurma gözlemlerimiz için bir dil sunar.

Modern zamanlarda, astroloji ve astronomi ayrı çalışmalar haline gelmiştir. Kendimizi, ilişkilerimizi ve dünyanın içinde yerimizi keşfetmek için astroloji gök cisimlerinin arasındaki sembolik ilişkileri önemli olduğunu göstermiştir ve insan kaderini bir harita olarak görülebilir bulmuştur. Astroloji, kişisel hayattan siyasete kadar en samimi ve en sıradan durumları her şekilde daha yakından görmemizi sağlayabilir. Çünkü astrologlar genellikle dünyayı bütünsel bir şekilde ele alırlar,  hatta gezegenler, yıldızlar ve aramızda manevi bir bağlantı olduğunu görebilirsiniz.

Burcunuz: Kozmik Parmak İzi

Olaylar, karakter ve ilişkiler üzerinde gerçek kozmik tesirler bulmak için, bir astrolog tarafından önce burcunuzdan yola çıkarak bir doğum haritası hazırlanması gerekir. Gizemli semboller ile dolu, göklerin bu sembolik haritası kozmik etkilerin zaman içinde, belirli bir anda, belirli bir yerde anlık bir görüntüsü gibidir. Bu etkiler kişi ya da olaylar üzerine açıklanır. Astroloğun işi bu haritada yer alan sembollerin anlamını yorumlamak, uygun bir bağlamda konuya dair bu etkileri yerleştirmektir.

Astrologlar karakter, kişilik ve ilişkiler üzerine yorum yapmak için burcunuzdaki anahtar sembolleri kullanırlar. Doğum haritası, sadece bir kişinin doğum anı için çizilebilir, aynı zamanda bir proje, bir olay, bir iş, hatta bir ülke için çizilebilir. Deneyimlere göre, Dünya gezegeni üzerindeki tüm olaylar ve insanlar temsil ettiği enerjiler tarafından baştan sona eşleştirilmiştir. Astrolojinin derin anlayışı, hayatın anlamı içine bir kapı açılması, dünyanın sırları içine bir yolculuk gibidir.

Doğum haritası tablosu kullanılarak, herhangi bir kişi veya olay için tahminler yapılır, ancak kişileri etiketlemek veya bir hükümde bulunmak için asla astrolojiyi bahane olarak kullanmamalıyız. Astrolojiye kusursuz bir dil olarak yaklaşmak iyi bir fikir değildir. Kusursuz olsaydı bile, yorumlar hiçbir zaman mükemmele yakın olarak kabul edilmemelidir. Ayrıca “her şeyi tahmin ediyorum” iddiasında bulunan veya korkunç tahminler yapan astrologlara karşı da dikkatli olunmalıdır. Bu kişiler sadece yanıltıcı olmakla kalmayıp, insanların hayatını olumsuz şekillerde etkileyebilirler.

Facebook'ta Paylaş | Twitter'da Paylaş | Google+'da Paylaş
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git