Balık Burcu Özellikleri

Balık Burcu Özellikleri
22 Nisan 2016 tarihinde eklendi, 3.557 kez okundu.

Balık burcu 19 Şubat ve 20 Mart tarihleri arasında doğanlardır. Bu burçta doğan kişilerin pek çok özelliği mevcuttur. Zor görev insanıdır. Bağımsızlığı severler. Tüm burçlar arasında en bağımsız kişilerdir. Ayrıca kendi hayal dünyaları içinde yaşarlar. Burçlar arasında en hayalperest karaktere sahiptirler. Gerçekle karşılaştıkları zaman hayal dünyalarına geri çekilirler ve gerçeği görmezden gelirler. Bu da onları tembel ve pasif hale getirebilir.

Balık burcu arkadaşlarını kendi çıkarları için feda edebilir. Uysal bir doğası vardır ve başkaları onları kolayca etkileyebilir. Çabucak ikna edilebilirler. Ancak genel olarak yumuşak bir kalbe sahiptirler ve çok az kişi bu yönlerini görür. Manevi yönleri ağır basar ve içlerinde hep bir Allah korkusu vardır.

Su Grubu: Balık Burcu

Balık burcu astrolojide su grubunun bir üyesidir. Su grubu burçları genelde duygusal olurlar. Balık burcunun duyguları derin veya tam tersi sığ olabilir. Duyguları gün boyunca sabit kalmaz ve sürekli değişir. Ruh hali değişiklikleri balık burcu kişileri için oldukça normaldir.

Balık burcu hayal kurmayı sever. Düşünce ve inançları için yaşarlar. Bazen farklı düşünceleri de olabilir.

Balık Burcu Genel Özellikleri

 • Sempatik
 • Uyarlanabilir
 • Hoşgörülü
 • Özel
 • Yaratıcı
 • Duyarlı
 • Kararsız
 • Budala
 • Avare
 • Hayalperest

Balık burcunun olumlu özellikleri:

Balık burcu sevdiklerine hep yakın olur. Hayal dünyasında yaşamayı severler. Bir işle uğraşırken başkalarını zor fark ederler. Yeni şeyleri ve yenilikleri seven bir yapıları vardır. Yeni fikirler ortaya atmaya bayılırlar. Çok duyarlı ve hassas olurlar.

Balık burcunun olumsuz özellikleri:

Balık burcu çok tembeldir. Baskı hissetmedikleri sürece kendileri için bir şey yapmazlar. Genelde geçici tepkiler verirler. Kendi kararlarından rahatsız olurlar. Fazla hassas oldukları için başkalarını da bu durum rahatsız eder. Sorunlar ile yüzleşmeyi hiçbir zaman tercih etmezler ve sıklıkla kaçış yolu ararlar.

Balık Burcu Karakter Analizi

Duygusal: Balık burcu kırılgan, hassas ve duygusaldır. En ufak bir anlaşmazlıkta bile gözlerinden yaşlar dökülmeye başlar. Ancak çok şefkatlidir ve merhamet sahibi bir kalbi vardır.

Sanatçı ruhlu: Yaratıcılık balıkların doğasında vardır ve yaratıcılıkta sınır tanımazlar. Müziğe karşı özel bir ilgileri vardır.

Dürüst: Balık burcu insanı dürüst, sorumlu ve samimidir. İster kişisel yaşamında, isterse de iş hayatında onlara bir sorumluluk verdiğinizde sizleri asla pişman etmezler.

Entelektüel: Her zaman zeka ve anlayış arasındaki farkı bilirler. Hayata yaklaşımları çok olumludur. Genelde sabit bir işte çalışırlar. Eğer emin oldukları bir amaçları varsa, bunu başarmak için her şeyi yapabilirler. Sabit sözlü olurlar. Yoğun çalışma ile yaratıcılıklarını birleştirdikleri zaman hayatlarında başarılı olabilirler.

Savurgan: Balık burçları savurgan olur. Ne yaparlarsa yapsınlar, kendilerini ne zaman sınırlayacaklarını bilemezler. Şımartılmayı da aşırı severler. Savurgan ve abartılı olarak başkalarını etkilemeye bayılırlar.

Balık Burcunun Güçlü Yönleri:

Balık burcu sabırlı, nazik ve iyi huylu olur. Başkalarının acılarına karşı şefkatli bir yaklaşım sergilerler. Yardım etmeyi severler. Neşeli ve dostane mizaçları vardır. Yaratıcı ve yetenekli olmaları nedeniyle sanatsal alanda başarı elde edebilirler. Tabi, egoist bir kişilikleri de vardır. Başka fikirlerden çabucak etkilenebilirler ve uyumlu kişilerdir. Balık burcunun diğer pozitif özellikleri şunlardır:

 • Sempatik
 • Esnek
 • Hoşgörülü
 • Özel
 • Yaratıcı

Balık Burcunun Zayıf Yönleri:

Balık burcunun hayal gücü çok geniştir ve oldukça hayalperest kişilerdir. Bu da çevrelerinde onları itici yapabilir. Bazen gerçekçi düşünmemeleri insanlar tarafından eleştirilir. Başka görüşleri destekleyerek çatışmaları engellemeyi tercih ederler. Uysal kişilerdir. Başkalarının fikir ve görüşlerinden çabucak etkilenirler ve bu nedenle kandırılmaya çok müsait yapıları vardır. Balık burcunun diğer negatif özellikleri şunlardır:

 • Duygusal
 • Kararsız
 • Empatik
 • Avare
 • Hayalperest

Balık burcu maneviyata önem verir ve hayal kurmayı sever. Ancak bazen bu hayaller içerisinde kaybolabilirler. Hayal dünyaları ile gerçek dünya arasında bağ kurarlar. Sorunlardan kaçabilmek için hayal dünyalarına sığılma eğilimleri vardır. Genelde kendi görüşlerini savunmaya çalışmazlar. Ancak bu görüşlerinin doğru olduğunu bilirlerse, arkasında duracak cesarete sahiptirler. Çoğu balık burcu manevi güce fazlasıyla inanır ve iyi bir anlayışa sahip olur. İnsanların ihtiyaçlarına karşı duyarlıdır. Başkalarına yardım etmek onları mutlu eder. Hayırsever olmaları nedeniyle çevreleri tarafından sevilirler. Tüm burçlar arasında en hassas yapıya sahiptirler.

Balık Burcu İş Hayatı

Balık burcu tembel olarak kabul edilse de, ticari hayatta başarılı olabilirler ve esnafçılık yapabilirler. Başkalarının fark edemediği şeyleri sezebilirler. Spiritüalizm alanında kariyer takip edebilirler. Ayrıca din adamı da olabilirler. Balıkların sanatsal yönleri ağır basar. Ressam veya sanatçı olarak kariyer hedefleyebilirler. Diğer yaratıcı mesleklerde de mutlu olurlar.

Balık Burcu Aşk Hayatı ve Evlilik

Balık burçlarının dikkat çekici bir görünümü vardır. Balık burcu erkeği ve kadını karşı cinste karşı konulamaz bir etki bırakır. Duygularını ve isteklerini başkasıyla kolayca paylaşabilirler ve bu da onları çekici kılar. Ancak balıklar kendi dünyalarında yaşarlar ve bu nedenle de hayallerinde mükemmel bir eş resmi oluştururlar. Ayrıca ruh halleri hızlı değişir. Bu nedenle balık burcu ile ilişki yaşamak duygusal açıdan zorlayıcı olabilir.

Şanslı Sayıları: 3, 7, 12, 16, 25, 34, 43, 52, 61, 70

Şanslı Taşları: Akuamarin ve Kantaşı

Şanslı Renkleri: Sarı, Yeşil, Beyaz, Mat Kırmızı

Yönetici Gezegeni: Jüpiter

Favori Ayları: Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Haziran, Ağustos, Kasım, Aralık

Olumsuz Ayları: Mayıs, Temmuz, Eylül, Ekim

Anlaştığı Burçlar: Yengeç, Akrep, Boğa, İkizler, Oğlak

Özel Nitelikleri: Her zaman yeni bir şeyler olmasını ister.

Zayıf Yönleri: Takdir görmeyi sever.

Uygun Meslekler: Tıp Alanı

Enerji İşaretleri: Yin

Sağlık Sorunları: Ayaklar, Ayak parmakları, Karaciğer, Lenf sistemi

Anlaşamadığı Burçlar: Koç, Aslan, Yay, Terazi

Facebook'ta Paylaş | Twitter'da Paylaş | Google+'da Paylaş
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git