Boğa Burcu Özellikleri

Boğa Burcu Özellikleri
21 Nisan 2016 tarihinde eklendi, 2.420 kez okundu.

Boğa burcu 20 Nisan ve 20 Mayıs tarihleri arasında doğanlardır. Boğa burcu güç ile sembolize edilir. Boğalar çok nazik ve hassas olabilirler. Bu özellikleri sizi şaşırtabilir.

Uysal olmalarına karşın, kolay kolay engel tanımazlar. Hedefleri olan boğa burcunu bu hedeflerden uzaklaştırmak ve dikkatlerini dağıtmak zordur. Hedeflerine fazlasıyla odaklanırlar. Genellikle hedef odaklı olan boğalar, bunlara ulaşmak için çabalarından asla vazgeçmezler ve çalışmaya devam ederler.

Kararlılık, istikrar ve kolaylık gibi yüksek değer yargıları bulunan boğa burçları, hayatlarına şekil vermek için çaba gösterirken, bu durum onları sıkıcı ve heyecandan uzak gösterebilir. Ancak tehlikelere yol açabilecek riskler alma konusunda da isteksiz olurlar.

Boğa burcu özellikleri ve karakteri, rahat bir yaşam ve maddi kazancı yüksek işlere değer verdiğini gösterir. Gereksiz riskleri önlemek için hayata karşı daha mantıklı bir yaklaşım sergilerler. Ancak, boğalar maddi kazanımların ötesine bakarak öngörülerde bulunur ve hayatlarına güzel şeyler dahil etmek isterler.

Boğa burcu olan kişiler mükemmel arkadaştırlar. Etraflarında çok sayıda arkadaşları olmayabilir ancak seçmiş oldukları yakın arkadaşlarıyla dostlukları iyidir. Arkadaşlarına koruyucu ve rehber olurlar. Bir arkadaş olarak, boğa burcu son derece güvenilirdir. Ayrıca dostlarına önerilerde bulunmayı severler.  Dolayısıyla, yardıma ihtiyaçları olduğundan dostları asla yalnız bırakmaz ve gereken yardımı yaparlar.

Toprak Grubu: Boğa Burcu

Boğa burcunu diğer burçlardan ayıran en önemli özelliklerinden biri hayata karşı yaklaşımlarının son derece pratik olmasıdır. Hayatın gerçeklerinden asla kaçmazlar ve bu gerçeklerle yüzleşmeyi bilirler. Toprak grubundan olan boğa burcu, pratik doğası gereği duygusal yapıdaki diğer burçlara büyük destek sağlar.

Boğa Burcunun Genel Özellikleri

 • Kıskanç
 • Alıngan ve inatçı
 • Rahatına düşkün ve doyumsuz
 • Sahiplenici
 • Sabırlı ve güvenilir
 • Sıcak kalpli ve sevgi dolu
 • İnatçı ve kararlı

Boğa burcunun olumlu özellikleri:

Boğa burcunun özellikleri daima sadık olduklarını ortaya koymaktadır. Aynı zamanda oldukça sabırlıdırlar.  Dışarıdan oldukça sert görünebilirler ve iç dünyalarında çok güçlü bir karaktere sahiptirler. Hayatı denemeyi seviyorlar ve el sanatları, müzik film gibi zevklerden hoşlanmaktadırlar. Güçlü ve kararlı bir yapıları vardır. İstediklerini elde edene kadar dinlenmek nedir bilmezler. Bir işe başlamadan önce her zaman enine boyuna düşünürler. Boğaların düşünme süreci çok metodik, dikkatli ve kararlıdır. Genellikle yatıştırıcı ve yumuşak ses tonları vardır ve kalpleri çok yumuşaktır. Çok sabırlı bir dinleyici oldukları bilinir ve sorunların çözülmesi için insanları teşvik ederler. Boğa kadınlarına içinizi rahatça dökebilirsiniz. Çok iyi dert ortaklarıdır. Oldukça pratik düşünce yapısına sahiptirler ve harika çözümler önerirler.

Boğa burcunun olumsuz özellikleri:

Boğalar inatçı ve iradeli olarak bilinirler. Olumsuz özellikleri arasında, sersemlik, sahiplenme, hırs ve kıskançlık yer alır. Özellikle ilişkilerde aşırı sahiplenici olurlar.

Boğa Burcu Karakter Analizi

İstikrarlı: Boğalar, her zaman dayanıklı, güçlü ve sabırlıdır. Boğaları kışkırtmak için çok fazla enerji harcamak zorundasınız. Onların bu istikrarlı ve sabırlı yapısı oldukça sevilir.

Asi: Boğalar, isyankar olarak doğarlar. Çevrelerindeki her sorunu çözmeye çalışırken bu asi yönlerini görebilirsiniz. Bu yüzden sık sık anlaşmazlıklar olabilir.

İnatçı: Boğalar kendine çok bağlı insanlardır ve kendi yolunu takip etmeyi seçerler. İnatçı doğaları gereği kendi tercihlerinden bir an bile şaşmazlar. Boğaların kararlarını değiştirmek neredeyse imkansızdır.

Çalışkan ve Kararlı: Boğalar, istediğini elde eden kişilerdir. Daha önce yapmaya karar verdikleri işi mutlaka bitirirler. Bazen işlerini çok kolay bir hale getirirler ve işlerini yaparken bir yandan da eğlenmeyi bilirler. Güçlü bir irade ve kararlılıkları nedeniyle iş hayatında başarı sağlarlar.

Güvenilir: Boğalar, inançlı ve güvenilir insanlardır. Onlara tamamen, gözü kapalı güvenebilirsiniz. Başkalarının güvenini de kolayca kazanabilirler ve insanlara yardım etmeyi severler.

Boğa Burcunun Güçlü Yönleri:

Boğa burcu özellikleri, diğer burçlar arasında dikkat çekici bir yana sahiptir. Boğalar diğer tüm burçlar arasında en güvenilir olanlardır. Hayata karşı duyarlı ve pratik yaklaşımlarının yanı sıra insanlara göz kulak olmayı, yardım ve rehberlik etmeyi severler. Kendi çabaları ile bir yerlere gelmeyi severler ve istikrarlı olmaktan bir an bile vazgeçmezler. Genellikle en sonunda da hedeflerine ulaşırlar. Hedeflerine her zaman yakındırlar. Boğa burcunun diğer güçlü kişilik özellikleri şunlardır:

 • Güvenilirlik
 • Tutarlılık
 • Sadakat
 • Sabır
 • Cömertlik

Boğa Burcunun Zayıf Yönleri:

İnatçı doğaları nedeniyle, çabaları yanlış olsa bile bu çabalarında ısrarcı olabilirler. Çok fazla materyalist olmaları diğer insanları huzursuz edebilir. Hayata karşı daha hafif bir yaklaşımları vardır ve daha mutlu yaşamak için çaba gösterirler.

Boğalar özellikle aşk ve ilişkilerde oldukça sahiplenici ve kıskançtırlar. Boğanın diğer negatif yönleri şunlardır:

 • İnatçılık
 • Tembellik
 • Sahiplenme
 • Materyalist
 • Düşünceli

Boğalar, tüm burçlar arasında en dikkatli ve hesap kitap bilen burçtur. Sadece belirsizliklerden nefret ederler. Ne olursa olsun, titiz ve düzenli olurlar. Sonuna kadar liderlerini takip ederler. Yaptıkları iş ne olursa olsun metodik ve kapsamlı yaklaşırlar, detayları atlamazlar. Aynı zamanda son derece güvenilir bir arkadaş olarak bilinirler.

Boğa Burcu İş Hayatı

Boğa burcu kariyerinde azimli ve kararlı adımlar ile ilerler. Sanatsal yönleri ağır basar. Oyunculuk, film yapımı, reklamcılık, resim ve kariyerlerinde başarılı olmalarına yardımcı olan zihin sanatsal bentleri vardır. Titiz ve sistemli olmaları nedeniyle, mimarlık ve araştırma konularında başarılıdırlar.

Maddi kazanç arzuları vardır ve çeşitli hobilerini paraya dönüştürmeyi severler. Ayrıca finans ve banka kurumlarında başarı yakalarlar.

Boğa Burcu Aşk Hayatı ve Evlilik

Boğa burcu aşk hayatı ve ilişkilerde çok şanslıdır. En kalıcı karakteristik özellikleri hayata dair ihtiyatlı yaklaşımlarıdır. Bir karar almadan önce çok fazla düşünürler. Bu nedenle aşk konularında da karar almaları uzun sürebilir. Evlilik teklifi etmeden önce kesinlikle reddedilmeyi göze almamak için en doğru zamanı beklerler.

Dış görünüşleri uysal olabilir ancak bu soğukkanlı görünümlerinin altında oldukça tutkulu bir aşık gizlidir. Aşk hayatında da son derece inatçı tutumlar sergileyebilirler.

Boğa burcu uzun süreli ilişkilere inanır ve genellikle mutlu bir evliliğin hayalini kurar. Uyum ve barış içerisinde bir ilişki isterler. Eşlerine son derece sadık olurlar ve ilişkiyi bitirmeleri olası değildir.

Şanslı Sayılar: 6, 24, 33, 42, 51

Şanslı Taşları: Zümrüt veya Akik

Şanslı Renkleri: Mat Metalik Gri, Mavi, Beyaz, Sarı

Yönetici Gezegeni: Venüs

Favori Ayları: Ocak, Şubat, Mart, Haziran, Eylül

Olumsuz Ayları: Nisan, Ekim, Aralık

Anlaştığı Burçlar: Başak, Oğlak, Yengeç, Balık

Özel Nitelikleri: Sadık, Sevecen, Daima Düşünceli

Zayıf Yönleri: Ne düşündüğünü tahmin etmek zordur.

Uygun Meslekler: Bankacı, Muhasebeci, Mühendis, Müzisyen

Enerji İşaretleri: Yin

Sağlık Sorunları: Boğaz, Boyun, Astım, Beslenme Sorunları

Anlaşamadığı Burçlar: Akrep, Aslan, Yay, Boğa

Facebook'ta Paylaş | Twitter'da Paylaş | Google+'da Paylaş
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git