Kahve Falında Sakal Görmek

Kahve Falında Sakal Görmek
23 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 1.092 kez okundu.

Fal baktırmak, hayatımızda bir yer edinmiş bulunmaktadır. Birçok insan Ffallara inanmasına rağmen fal baktırmaktan geri kalmamaktadır. Kimi kişi fal bakanlara dolandırıcı der kimisi ise bu bir meslektir, bu bir sanattır der. Hatta fal bakan kişileri bilimci olarak lanse edenler de bulunmaktadır. Fallar kimi için sallama bir olaylar bütünüdür kimi için ise bir kehanet tir. Kehanet olarak görenler fallara kendisini fazlasıyla kaptırmakta ve fallara göre hayatını şekillendirmektedir. Kahve falları ise fallar içerisindeki en yaygın onlardan bir tanesidir. Peki Kahve falının tarihçesi nedir?

Kahve Falı Tarihçesi

Kahve, ilk defa Yavuz Sultan Selim döneminde yani 1510′ lu senelerde Osmanlı mutfağına girdiğini bilmekteyiz. O dönemden bugüne ülkemizde en çok tüketilen içeceklerden birisidir Türk kahvesi. Kahve içerisinde bulunan telvelerden bazı kehanetlerin yorumlanması 18. yüzyıla dayanmaktadır. Eski kültürel uygulamalardan birisidir ve geçmişten günümüze sürekli gelişerek ve yorumlanarak gelmiştir. Fakat kahve falının ilk olarak ne zaman ortaya çıktığı tam olarak bilinmemekle birlikte bir Türk geleneği değil daha çok Çin’de ortaya çıkmış bir yapı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Sakal Görmek Ne Anlama Gelmektedir?

Kahve falında sakal görmek kişiye uzak bir yol göründüğüne delalettir. Fakat aynı zamanda ise kişinin evine bolluğun ve bereketin gireceği anlamına gelmektedir. Sakal görmek pişmanlığın ve kaderin sembolü olduğu bilinmektedir. Birçok zorluk içerisinde bu zorluklar içersinde sarfettiğiniz çabalara yorumlanmaktadır. Kişinin maddi yönden birçok hata yaptığını ve bu hatalarını telafi etmek için gösterdiği çabaya delalettir. Bazı tabirlere göre ise birçok kişi tarafından sevildiğini ve güzel ahlaklı olduğuna delalettir. Enerjiniz değişebilir ve finansal konularda dikkatli olmanız gerektiğini göstermektedir. Ortaklık yaptığınız kişileri yeniden gözden geçirmelisiniz ve maddi olarak hesap hareketlerinizi dikkatle takip etmelisiniz.

Facebook'ta Paylaş | Twitter'da Paylaş | Google+'da Paylaş

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Maaş uzmanı