Koç Burcu Özellikleri

Koç Burcu Özellikleri
21 Nisan 2016 tarihinde eklendi, 2.744 kez okundu.

Koç burcu, burç döngüsünün ilk işareti olma onuruna sahiptir, 21 Mart ve 20 Nisan tarihleri arasında doğan kişiler bu burcun özelliklerini taşır. Koç burcunda doğan kişiler, güçlü ve enerjik bir karaktere sahiptir. Genellikle güçlü bir amaç duygusu içinde olurlar ve ileriye doğru büyük bir gayret ile hareket ederler. Yılmayan ve yorulmak bilmeyen enerjileri, koç burcunun karakteristik özellikleridir. Koç burcunun tipik özellikleri aşağıda yer almaktadır.

Koç burçları cesaretli olurlar ve bu nedenle iyi bir lider haline gelebilirler. Hayata karşı çok basit bir yaklaşımları vardır. Koç burcu her zaman aksiyon için isteklidir. Bu durum, lider bir ruha sahip olmak için gereken tüm öz güveni kendilerine verir. Ancak, artıların ve eksilerin pek de umurlarında olmaması, koçların bazı durumlar karşısında savunmasız kalmasına neden olabilir. Koç burcunun kendiyle özleşen gücü, aynı zamanda zayıflığını da gösterir.

Ateş Grubu: Koç Burcu

Koç burcu ateş grubunda yer alır ve bu burç gerçekte de ateşin sıcaklığını taşır. Koç burcunun tükenmesi olası değildir, enerji dolu bir burçtur. Koç burcunun bu enerjisi, aynı zamanda onları ateş gibi öngörülemeyen ve tahmin edilemez hale getirir.

Koç Burcunun Genel Özellikleri

 • Maceracı
 • Enerjik
 • Öncü ve cesur
 • Kendinden emin bir kişiliğe sahip, istekli
 • Dinamik
 • Zeki
 • Çabuk kızan
 • Fevri
 • Sabırsız
 • Gözü kara
 • Gözü pek
 • İddialı
 • Otoriter
 • Açık sözlü

Koç burcunun olumlu özellikleri:

Koç burcunun en büyük özelliklerinden biri, minnettar olmalarıdır. Ayrıca yaptıkları her işte kolayca kendilerini fark ettirirler ve tanınırlar. Çevrelerine karşı kendilerini üstün gösteren bir auraları vardır. Girdikleri ortamda kolayca ön plana çıkabilirler. Çok hırslı insanlardır ve hedeflerine ulaşmak için sınır tanımazlar. Gözü pek insanlardır ve amaçları için her şeyi göze alırlar.

Koç burcunun olumsuz özellikleri:

Koç burcunun negatif özelliklerinden biri, baskın bir karaktere sahip olmalarıdır ve bu durum bazen kendi itibarlarına zarar verebilir. Genellikle kendi egemen doğası gereği koç burcu erkeği ve kadını kasıtlı veya kasıtlı olmadan, diğer kişilerden daha üstün olma çabası içine girer ve fevri harekette bulunur. Tüm bu süreçte olumsuz harekette bulunduğunun farkına varmayabilir ve diğer insanlar üzerinde negatif etki bırakabilir.

Koç Burcu Karakter Analizi

Liderlik: Koç burcu olan kişiler lider vasıflara sahip bir karakteri temsil ederler. Başka insanlardan inisiyatif almayı beklemezler ve kendileri sorumluk almayı tercih ederler, başladıkları işin mutlaka sonunu getirirler.

Cesur: Koç burcu kadını ve erkeği, başladıkları veya planladıkları işte analiz yapma ve sonuçları tahmin etme konusunda fazla zaman harcamazlar. Olasılıkları değerlendirmeden ve olumsuz yanlarını hesaba katmadan bir işe atılabilirler. İnandıkları için sürekli cesur olurlar. Yeteneklerinden çok emindirler ve kendilerine fazlasıyla güvenirler.

Maceracı: Tüm koç burçları macera tutkunudur. Macera dolu sporlara ve etkinliklere katılmayı severler. Onların maceracı doğası, hayata karşı daha pozitif bakmalarını sağlar.

Kültürlü: Koç burcu zekidir. Daha keskin bir zekaya sahiptirler. Herhangi bir konuda bilgi edinmeyi ve bu bilgi birikimi ile insanları etkilemeyi severler.

Akıllı: Koç erkekleri çok zeki bulunmaktadır. Zekalarını kendilerine sürekli iyi bir fırsat oluşturmak için kullanırlar. İnsanları etkileyen, kendilerine has çok hoş bir kişilikleri vardır.

Plansız: Koçlar çok akıllı olabilirler, aynı zamanda düşünmeden de hareket edebilirler ve itici olabilirler. Bu yüzden iç güdüleri ile hareket ederek, sonuç ne olursa olsun cesur şeyler yapabilirler. Asla duraksamadan çalışırlar. Koç erkeği ve kadını başladığı işi bitirmeden durmaz. Ancak iyi analiz de yapmazlar.

Agresif: Koç burcunun çocuksu bir yanı vardır. Eğer istedikleri gibi çalışma olanaklarına sahip olamazlarsa, oldukça agresif hareketler sergileyebilirler. İşlerini tamamlayana kadar asla stres yapmazlar. Bu profesyonel bakış açıları sayesinde daha kısa sürede başarılı olurlar.

Koç Burcunun Güçlü Yönleri:

Koç burcu kişilerinin diğer burçlardan ayrılan bazı özellikleri ve güçlü yanları vardır. Koç burcu, gücü ve cesareti ile bilinir. Hayatta karşılaştıkları zorluklardan korkmazlar.

Koç burcunun en güçlü yanı, liderlik vasfına sahip kişiler olmalarıdır. Genellikle liderlik onlar için doğal bir seçim haline gelir. Koçun cesareti, onları daha korumacı, zayıfların kurtarıcısı ve daha az şanslı yapar. Koç burcunun diğer güçlü kişilik özellikleri şunlardır:

 • Bağımsızlık
 • Cömertlik
 • İyimserlik
 • Coşku
 • Cesaret

Koç Burcunun Zayıf Yönleri:

Koç burcu güçlü olduğu halde daha az savunmasız olduğu anlamına gelmez. Koçun bazı kırılgan yapısı da belirgin kişilik özelliklerinden biridir.

Koçlar, oldukça katı ve inatçıdır. Başkalarının önerilerine açık değillerdir ve sadece kendilerine doğru geleni yaparlar. Özellikle engeller veya eleştiri ile karşı karşıya kaldıklarında, çabuk öfkelenebilirler. Koçların enerjisi, onları daha düşüncesiz ve bencil yapar. Sonuçla daha az ilgilenirler ve hemen düşüncesizce harekete geçerler.  Koç burcunun diğer zayıf kişilik özellikleri şunlardır:

 • Maymun iştahlı
 • Çabuk sinirlenen
 • Dalgın
 • Spontan
 • Sabırsız

Koç, doğada bağımsızdır. Başkalarından emir almayı veya fikir alışverişinde bulunmayı sevmezler. Bu durum onları inatçı ve çocuksu davranışlara sürükler. Koç burcu, ayrıca huysuzdur. Koç burcu, herhangi bir engeli alaşağı eder. Ayrıca onları eleştirmek isteyen insanlara karşı çok nazik değillerdir. Hayata düz bir yaklaşımla bakarlar ve bencil olurlar. En azından başkalarının duygularını önemsiyor olabilirler.

Koç iyi bir girişimci ruhuna sahiptir ve iş hayatında rakiplerinden sıyrılır. Fakat bu başarısını kolayca kaybetme eğilimindedir. Koçlar genellikle iş yerlerinde çatışmalara ve görüş ayrılıklarına yol açabilir. Çünkü güçlü ideolojik değerlere sahiptirler.

Koç Burcu İş Hayatı

Koç burçları kariyerlerinde başarılı bulunabilirler. Enerjik ve korkusuz doğaları gereği askerlik, deniz piyadesi ve polislik gibi tek tip işleri yaparlar. Çevrelerindeki hukuk ve düzeni sağlayarak mutlu olurlar. Maceracı ruhludur ve erken yaşta hata yapma eğilimindedir.

Koç burcu olan kişiler güzel sanatlar veya el sanatları gibi yaratıcı işlerde başarılı olabilirler. Koçta liderlik vasfı vardır ve tarihin liderlerinin çoğu bu özelliklerde doğar. Koç burcu olan kişiler iş zekası ile tanınırlar ve girişim çabaları sonuç verir.

Koç Burcu Aşk Hayatı ve Evlilik

Koç burcu olan bir kişi yine koç burcu ile aşk yaşadığında romantik bir ilişkileri olur ve büyük aşıklardır. Heyecanlarını asla kaybetmezler. Maceracı ruhları ilişkilerine de yansır. Aşkta bağımsızdırlar ve yeterli arzuya sahiptirler. Koçlar sinirlerini kolayca kaybetme eğilimindedir. Kolayca öfkelenebilirler. Ayrıca tutkulu aşıklardır ve aşık olduklarında kalpleri çok hassas, kırılgan olabilir. Eşleri tarafından sürekli destek görmek ve takdir edilmek isterler. Aşk konusunda bile yalındırlar. Bağlılığa ve sadakate büyük önem verirler. İhanete yatkın değillerdir.

Şanslı Sayılar: 9, 18, 27, 36, 45, 54, 63

Şanslı Taşları: Pırlanta

Şanslı Renkleri: Turuncu, Pembe, Bordo, Beyaz, Lacivert, Siyah, Sarı

Yönetici Gezegeni: Mars

Favori Ayları: Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs, Temmuz, Ekim

Olumsuz Ayları: Haziran, Ağustos, Eylül, Ekim, Kasım, Aralık

Anlaştığı Burçlar: Aslan, Yay, Boğa, Kova

Özel Nitelikleri: Girişimci Ruh, Maceracı

Zayıf Yönleri: Monoton, Sıkıcı

Uygun Meslekler: Siyaset, Girişimcilik Gerektiren İşler

Enerji İşaretleri: Yang

Sağlık Sorunları: Beyin, Baş ağrısı, Migren, Depresyon

Anlaşamadığı Burçlar: İkizler, Akrep, Yengeç, Balık

Facebook'ta Paylaş | Twitter'da Paylaş | Google+'da Paylaş
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git