Rüyada Gölge Görmek

Rüyada Gölge Görmek
25 Mart 2017 tarihinde eklendi, kez okundu.

Rüya sırasında beyin farklı bir çalışma prensibiyle hareket eder. Vücudun dinlenmesi için gerekli olan uyku halinde her zaman rüya görülür. Ancak görülen rüyaların büyük kısmı uyanıldığında hatırlanmıyor. Rüyada görülen her figürün bir anlamı bulunuyor. Bu figürler bilinçaltında duran, fazla düşünülmek istenmeyen olaylarla ilgili olabileceği gibi mutluluk verici gelişmelerle de alakalı olabiliyor. Rüyalar insanların psikolojik durumlarına göre yorumlanıyor. İçinde bulunulan durumun, o sırada yaşanılan hislerin ve düşüncelerin rüya yorumu yapılırken hesaba katılması gerekiyor. Büyük korkular, sevinç veren durumlar, geçmişte yaşanılan travmalar, geleceğe dair düşünceler ya da hisler rüyadaki figürlerde ortaya çıkabiliyor. Bu nedenle rüyaların doğru bir şekilde yorumlanması önem taşıyor.

Gölge Ne Anlama Geliyor?

Rüyada gölge görmek, mertlik, cesaret, kendine güven, korkusuzluk gibi kavramlara işaret ediyor. Rüyasında gölge gören kişinin geçmişte yapmış olduğu ya da yapmaya devam ettiği hataları yüzünden pişmanlık duyduğu ve bu hataları bir daha tekrarlamak istemediği anlaşılıyor. Gölgenin güç ve kudret sahibi olmak gibi anlamları da bulunuyor. Güç sahibi rüyayı gören kişi, zararlı alışkanlıklarını sona erdirecek güce sahip anlamına geliyor.

Ağaç Gölgesi Görmek

Rüyada gölge görmek, farklı türlerde cisimlerin gölgesinin görülmesiyle söz konusu olabiliyor. Rüyada görülen gölgenin türüne göre rüyanın anlamı da değişiyor. Rüyasında ağaç gölgesinde oturduğunu gören kişinin hayatının daha olumlu bir şekilde devam edeceği anlaşılıyor. Bu kişinin yakın bir zamanda sıkıntılarından kurtularak rahata ve huzura kavuşacağı söyleniyor. Ağaç gölgesinin rüyada görülmesi aynı zamanda kişinin yaşadığı sorunlar nedeniyle kendisinden daha tecrübeli ve bilgili bir kimseden yardım isteyeceği anlamına geliyor. Böylece kişinin kısa zamanda sorunlarını çözeceği anlaşılıyor. Ancak bunun için kendisine verilen tavsiyelere uygun şekilde hareket etmesi gerektiğini unutmaması zorunlu oluyor.

Facebook'ta Paylaş | Twitter'da Paylaş | Google+'da Paylaş

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git