Yay Burcu Özellikleri

Yay Burcu Özellikleri
21 Nisan 2016 tarihinde eklendi, 3.120 kez okundu.

Yay burcu 22 Kasım ve 21 Aralık arasında doğan kişilerdir. Yaylar iflah olmaz iyimserlikte olarak öngörülür. Her zaman her şeye pozitif tarafından bakarlar. İyimserlikleri sayesinde karşılaştıkları güçlüklerden etkilenmezler. Hatalarını dürüstçe kabul ederler ancak eleştirilere tamamen sağır kalırlar. Zaman zaman kaba olabilirler ve en iyi öneriyi bile reddedebilirler.

Yay burcu insanı sosyal hayatında oldukça aktiftir ve dışarıda vakit geçirmeyi sever. Her türlü spor ve fiziksel aktiviteye ilgisi vardır. Yakın dostlarının sorunlarını çözmeye çalışırken bile iyi kalpli ve samimidirler. Her zaman hayatları aktivitelerle dolu olur.

Ateş Grubu: Yay Burcu

Yerinde duramayan yay burçları son derece aktif olmalarına rağmen, birkaç şeye aynı anda konsantre olmakta güçlük çekerler. Çoklu görev yeteneğinden yoksundurlar. Ateş grubu üyesi olan yaylar, sonsuz enerjiye sahiptir.

Enerjilerini kullanırken hiç yorulmazlar. Yayların nasıl hareket edeceğini tahmin etmek zordur. Genellikle önceden plan yapmazlar ve bir anda karar verirler ve kendilerini dizginleyemezler. Ancak yay enerjisi yıkıcı değildir. İçine dönük kişilere karşı her zaman ilgileri vardır. Her şeyi olumlu yönünden ele alırlar ve iyilik yapmayı severler.

Yay Burcu Genel Özellikleri

 • Bağımsız
 • İyimser
 • Neşeli
 • Özgürlük Aşığı
 • İyi bir mizah duygusu
 • Dürüst
 • Entellektüel
 • Doğru Sözlü
 • Felsefi
 • Rahat
 • Sorumsuz
 • Pervasız
 • Kaba
 • Huzursuz
 • Duygusuz

Yay burcunun olumlu özellikleri:

Yay burcu kişileri son derece bağımsızdır. Hayatta dürüst ve iyimser olmayı benimserler. Özgürlüğü severler. Her zaman gülümserler ve iyi bir espri anlayışları vardır. Yay burcu ile hiç sıkılmazsınız. Çok felsefi konuşmalar yaparlar ve kendilerini severler. Başkalarına sert sözlerle yorum yapabilirler ve bunu doğruluk olarak değerlendirirler. Yay burcu dürüst ve özverilidir. Mucit ruha sahiptirler.

Yay burcunun olumsuz özellikleri:

Yay burçları kendileri ile takıntılıdır. Bazen bu dünyada yaşayan en önemli kişi olduklarını düşünürler ve kendilerini çok severler. Duygusuz ve düşüncesiz olabilirler. Bazen soğuk davranarak sizi şaşırtabilirler. Eğer herhangi bir zarar görürlerse, kaba ve sert sözler söylemekten kaçınmazlar. Genellikle aile hayatındaki sorumluluklarını gizlemek isterler ve bu nedenle ciddi bir göreve zaman ayıramazlar.

Yay Burcu Karakter Analizi

İddialı: Yay burcu son derece iddialıdır. Onlar için imkansız diye bir kavram yoktur. Üzgün ya da pişman olsalar bile hiçbir şekilde hedeflerinden vazgeçmezler.

İyimser: Yaylar çok iyi niyetlidir. Başarı ile karşılaşana kadar denemeye devam ederler. Hayata çok olumlu bakarlar. Kendilerini şanslı hissederler. Pozitif olmaları onlara güç sağlar.

Yardımsever: Yay burcu yaşamlarının her alanında çok yardımsever ve faydalı insanlardır. Yardıma ihtiyacı olan birini gördüklerinde hiç tereddüt etmezler. Arkadaşlarına hep iyilikleri olur ve kötü zamanlarında desteklerini esirgemezler.

Huzursuz: Yaylar genellikle çok sabırsız olurlar. Herhangi bir tedirginlikte keyifleri kaçar. Bazen bu huzursuzluk saldırganlığa dönüşür.

Lider: Yaylar lider ruha sahiptir. Trendleri belirlemeyi severler. Azimli ve iyimser olurlar. Organize çalışırlar. En içinden çıkılmaz sorunlarda bile gülümsemelerini kaybetmezler.

Yay Burcunun Güçlü Yönleri:

Yay burcuna pek çok olumlu özellik bahşedilmiştir. Yay burcu atletik özellikleri ile donatılmıştır. Maceracıdırlar ve sporda başarılı olurlar. İyimser doğaları gereği hiçbir sıkıntı ruhlarını kolayca etkilemez. En kötü durumda bile hayata olumlu şekilde bakmayı başarırlar. Hedeflerine odaklandıklarında sonuca ulaşırlar. Yay burcunun diğer pozitif özellikleri şunlardır:

 • Bağımsız
 • Optimist
 • Temkinli
 • Dost Canlısı
 • Samimi

Yay Burcunun Zayıf Yönleri:

Yüksek zindelikleri nedeniyle eylemlerinin pozitif ve negatif yanlarını düşünmeden hareket ederler. Çabuk sıkılmaya eğilimlidirler ve genellikle bir şeyleri değiştirmekte tereddüt ederler. Bu nedenle sıklıkla yaşamlarına odaklanamazlar. Yay burcu eleştiriler karşısında nazik değildir. Ayrıca önerilere karşı tamamen ilgisiz olurlar. Yay burcunun diğer negatif özellikleri şunlardır:

 • Huzursuz
 • İnatçı
 • Heyecansız

Yay burcunun en önemli özelliği iyimser olmalarıdır. Her zaman başlarına iyi şeyler geleceğine inanırlar. Her zaman her şeye olumlu tarafından bakarlar.  Bir o kadar da bağımsız ve özgür bir ruha sahiptirler. Meraklı olurlar ve her zaman başkalarının bakış açısını değiştirmek isterler. Bazen çok duygusuz ve heyecansız davranabilirler.

Yaylar duyguları hakkında konuşmayı sevmezler. Ancak, yay burcundan çok iyi dost olur. Çevrelerindeki insanlar hep iyi kalpli ve mantıklı kişilerdir. İyimser tavırları ve neşeli doğası dostları tarafından takdir edilir ve onları güçlü yapar.

Yay Burcu İş Hayatı

Yay burcu ticaret hayatında başarıyı yakalayabilir. Felsefe, hukuk ve hayırseverlik işlerinde mutlu olurlar. Bilgi ve maneviyat arayışı içinde olmaları nedeniyle eğitimci, profesör veya din adamı olabilirler. İletişimleri güçlüdür ve diplomatik görevler onlara uygundur.

Doğal becerileri, yetenekleri ve boyun eğmez ruhları vardır. Spor dallarında başarılı olma eğilimindedirler.

Yay Burcu Aşk Hayat ve Evlilik

Yay burcu romantik bir ilişkide son derece samimidir. Ancak geçmişe takılı kaldıkları için karşı tarafı huzursuz edebilirler. Bazen duygusuz olabilirler. Duygularını kolay bir şekilde açığa vurmazlar. Genellikle gerçek hislerini soğukkanlılıkları altında gizlerler. Yay burcu ilişkilerinde ve evliliklerinde sadık ve samimidir. Macerayı sevmelerine rağmen sadakat duygusu ilişkilerinde ağır basar.

Şanslı Sayıları: 3, 12, 21, 30, 33, 42, 51, 60

Şanslı Taşları: Turkuaz

Şanslı Renkleri: Koyu Kırmızı, Koyu Mavi, Koyu Yeşil, Koyu Kahverengi

Yönetici Gezegeni: Jüpiter

Favori Ayları: Ocak, Şubat, Mart, Mayıs, Ağustos, Kasım, Aralık

Olumsuz Ayları: Temmuz, Eylül, Ekim

Anlaştığı Burçlar: Koç, Aslan, Akrep, Başak, Yay

Özel Nitelikleri: Maceracı, Zeki, Girişken

Zayıf Yönleri: Kaygısız ama bazen dikkatsiz

Uygun Meslekler: Monoton olmayan, zorlu işler

Enerji İşaretleri: Yang

Sağlık Sorunları: Kalça, Uyluk, Romatizma

Anlaşamadığı Burçlar: İkizler, Yengeç, Terazi, Boğa

Facebook'ta Paylaş | Twitter'da Paylaş | Google+'da Paylaş
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git